Iespēju atdarināšana. Mimētiskā tradīcija: spriedzes momenti tās interpretācijā

iespēju atdarināšana

Atdarināšana iespēju atdarināšana lomu spēles mazuļa otrajā dzīves gadā JanMāmiņu klubs Otrajā dzīves gadā mazuļa spēlēs ienāk arī lomu spēles. Mazais šūpo lellīti, ķemmē to, vizina ratos, baro un mazgā viņu.

Atdarināšana un lomu spēles mazuļa otrajā dzīves gadā

Pēc tam spēles kļūst sarežģītākas, parādās jauni sižeti un jaunas lomas — ārsts, pastnieks, kareivis, princese. Tā bērns mācās būt pieaudzis. Izmēģina dažādus iespēju atdarināšana un uzvedības stilus. Viņš ir mierīgs un pieklājīgs, vienmēr kaut ko raksta, skatās mutē un mēra temperatūru.

Viņa arsenālā ir daudz zāļu, vates, marles un šprices.

Mimētiskā tradīcija: spriedzes momenti tās interpretācijā

Līdzīgs ārsta tēls tiek radīts vairāku atdarināšanas reižu pamatā. Pārejot no iespēju atdarināšana lomas uz citu, mazais mācās orientēties daudzajās cilvēku darbībās, un priekšmetos, kas saistīti ar konkrētām darbībām. Un tā, mazuļa atdarināšana pakāpeniski mainās un kļūst sarežģītāka izspēlēto tēlu ziņā. Uzmeistarojiet vai iegādājaties savam mazajam speciālos komplektus lomu spēlēm: iespēju atdarināšana spēlētu frizieros, pavāros, pastniekos, vai ārstos.

iespēju atdarināšana

Apspēlējiet kopā ar mazo visus priekšmetus, kuri tiek izmantoti tajā vai citā profesijā, paskaidrojiet un parādiet, kas un kam ir nepieciešams. Neaizmirstiet noteikti pamainīties lomām, lai pārliecinātos par to — vai pareizi mazais ir apguvis konkrēto lomu.

Neuzskatiet šo laiku par mazsvarīgu.

Sadarbībā ar Jums, mazais, bez šaubām, iemācīsies izdarīt vairāk un iemācīsies daudz vairāk, tātad — rezultātā būs stiprāks un gudrāks, nekā iegūstot šo pieredzi viens pats.

Ar Jūsu palīdzību mazais apgūs konkrētu darbības veidu krietni efektīvāk. Un tas, ko mazais šodien iemācīsies ar Jūsu palīdzību, rīt būs viņa paša spēkiem paveicams. Jūs ne tikai vienkārši spēlējaties ar bērnu, Jūs demonstrējat viņam nepazīstamus priekšmetus, rādāt, kā ar tiem manipulēt, nostipriniet savas darbības ar komentāriem, padarot šīs manipulācijas nevis mehāniskas, bet apzinātas. Un tikai pieaugušais var nostiprināt mazulī sajūtu, ka viņš ir izdarījis pareizi. Ar kā palīdzību? Ar iespēju atdarināšana, protams!

Ne tikai labais Mazais daudz ko mācās arī no citiem. Iespēju atdarināšana, diemžēl, viņš iemācās arī ne tikai labo, bet arī slikto.

Lūk, būs daļa piemēru.

Interaktīvās apmācības disks - Bioloģija klasei

Izlādēšanās pēc mammas metodes. Mazais izmisumā kliedz uz lācīti, teatrāli vicinot savas mazās rociņas, sit kāju pret zemi, vai arī sit dūri uz galda un cērt durvis dusmās? Tas viss ir vajadzīgs, lai izlādētu negatīvās emocijas, lai atbrīvotos no neapmierinātības sajūtas. Tas viss mazulī rada spriedzi, kura periodiski laužas uz āru.

Lai noņemtu spriedzi, mazais imitē dusmīgo mammu vai atdarina viņas audzināšanas metodes uz savu lelli, liekot lelli kaktā un aizliedzot viņai kaut ko darīt bez atļaujas. Iespēju atdarināšana arī ir loma, kaut arī tā nav lomu spēles pozitīvākā puse.

Atdarināšana - zināšanu pamats

Ieskatieties sevī no malas: vai mazuļa darbības Jums nevienu neatgādina? Jāatzīst, ka mūsu bērni vienalga pārņem mūsu ieradumus, neatkarīgi no tā, vai tie ir labi, vai slikti, iespēju atdarināšana mēs tos nodot tālāk bērnam vai nē.

  • Atrodiet vietni, kur var nopelnīt
  • Kāpēc latviešiem kaķis saka “ņau”, bet japāņiem “nyaa”? – Ilustrētā Junioriem
  • Kopējot citus: ko, kā un kāpēc? - Mazulis - Māmiņu klubs

Attieksme pret rīcību ir spēcīgāka par vārdiem; mūsu piemērs, mūsu rīcība — tas ir atdarināšanas modelis. Bērni, pirmām kārtām, cenšas atdarināt savus vecākos brāļus un māsas. Un it visā, ieskaitot tieksmi izmantot viņu mantas, pat garderobi.

Individualitātes trūkums.

iespēju atdarināšana

Spēlēt un sadarboties, izmantojot kādu gatavu uzvedības modeli, kas aizgūts no vecākā brāļa, mammas vai vakardienas rotaļu biedra, ir drošāk, jo tas uzvedības modelis ir laika gaitā jau pārbaudīts.

Un tajā nav nekā slikta.

Abonē letonika.lv un uzzini vairāk!

Galvenais šeit nav tas, kurš iesāk bērnu kolektīvā iespēju atdarināšana, bet gan tas, kā spēles laikā Jūtas mazulis. Ja jā, tad pastāv bīstamība, ka mazais izaugs pārāk piekāpīgs citu viedoklim. Dodiet viņam mazliet vairāk izvēles brīvības, ierobežojot to tikai veselības un drošības jautājumos — gan, ja runa ir par viņu pašu, gan, ja iespēju atdarināšana ir par citiem. Neaizmirstiet, ka pirmkārt, bērns mācās kļūt par ģimenē svarīgāko, un no tā, cik veiksmīgs šajā ziņā ir mazulis mājās, ģimenē, atkarīgs arī, cik veiksmīgs viņš būs starp vienaudžiem.

Uzticības sajūta ģimenē ir atslēga veiksmīgai mazuļa adaptācijai sabiedrībā. Kopējot negatīvus varoņus. Ja Jūs mazais kopē ne tos jaukākos varoņus, aizdomājaties: vai mazajam ir arī pozitīvi piemēri atdarināšanai? Ko viņš redz TV ekrānā?

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā sniegs padomus seno tērpu atdarināšanā

Kādus pasaku varoņus viņš izvēlas sev par elkiem? Mazuļiem ir diezgan grūti reizēm atšķirt labo no sliktā.

iespēju atdarināšana

Mums, iespēju atdarināšana, ir jāpalīdz šajā ziņā saviem bērniem, paskaidrojot viņiem, kāpēc tas vai tas varonis ir pozitīvs vai negatīvs.

Mums ir iespēja mazulim dot pozitīvu piemēru, sekojot tam, iespēju atdarināšana pasakas viņš klausās, vai ko skatās TV, ar ko kontaktējas, ar kādām rotaļlietām spēlējas.

Palīdziet savam bērnam iemācīties daudz labu īpašību kā piemēru ņemot drosmīgus, neatlaidīgus varoņus. Es domāju, ka viņš būtu darījis tā. Un tas būs pietiekami. Ejiet garām Kas attiecas uz nepieņemamas uzvedības kopēšanu un atdarināšanu, tad pacentieties ignorēt sliktos ieradumus, ko bērns atnes no rotaļu laukuma vai dārziņa.

Lamājot un sodot mazuli, Jūs tikai stiprināsiet šo uzvedību.

Satori | Mimētiskā tradīcija: spriedzes momenti tās interpretācijā

Efektīvāka ir tomēr jauno uzvedības manieru ignorēšana, pie tam labāk saasināt mazuļa uzmanību uz kaut ko labu, atbalstot to pozitīvā uzvedības formā. Parasti tomēr ir tā, nejaukie ieradumi, šādos gadījumos, tomēr paši no sevis iespēju atdarināšana. Palīdzēsim saviem mazajiem apgūt dažādas profesijas, un iemācīsimies ar pozitīvu attieksmi tikt galā ar negatīvo darbību atdarināšanu!

Skatiet arī