Interesē iespējas. Uzbekistānas vēstnieku interesē Liepājas ostas iespējas

Twitter Interesi par atgriešanos Latvijā izrāda gan ģimenes ar bērniem, gan atsevišķas personas — īpaši aktuāli ir jautājumi par darba un izglītības iespējām, kā arī mājokli un atbalstu uzņēmējdarbībai, stāsta šopavasar sāktā latviešu remigrācijas atbalsta pilotprojekta reģionālie koordinatori.

Interesi atgriezties līdz kā nopelnīt ātri bitcoins caur izrādījuši, piemēram, Lielbritānijā, Īrijā, Vācijā, Austrālijā un Skandināvijas valstīs dzīvojošie. Valstspiederīgos interesē visi Latvijas reģioni. Remigrācijas koordinatore Latgalē Astrīda Leščinska norāda, ka mēneša laikā kopš projekts darbojas, viņa ir sazinājusies ar vismaz remigrantiem vai remigrantu ģimenēm.

Patlaban darbs notiekot ar 21 no viņiem, kuri vai nu vēlas, vai jau ir atgriezušies Latgalē. Pieci cilvēki vai ģimenes jau ir atgriezušās Latgalē, 16 to vēlas darīt tuvākā gadā vai divos. Interesē iespējas cilvēki meklē darbu, interesējas par iespējām dzīvot Latgalē, skolot savus bērnus un sākt uzņēmējdarbību.

Atpakaļceļš

Pilsētas, par kurām cilvēki izrāda interesi vai no kurām viņi nāk, ir Daugavpils, Rēzekne, Ludza un Līvāni. Interesenti pamatā ir no Lielbritānijā, Īrijā un Vācijā dzīvojošajiem interesē iespējas. Leščinska novērojusi, ka pārsvarā vēlas atgriezties ģimenes ar bērniem, kuri sāks gaitas skolā.

interesē iespējas

Savukārt to bērnu vecāki, kuriem bērni jau sākuši skolas gaitas ārzemēs, baidās, ka, atgriežoties Latvijā, viņiem varētu būt grūti «pārslēgties», sacīja koordinatore. Cilvēkus atgriezties attur galvenokārt darba trūkums, atalgojuma līmenis un valodas nezināšana, jo daudziem bērni vispār nerunā latviski, piebilda Leščinska.

Tikmēr Vidzemes reģiona koordinatore Ija Groza stāsta, ka lielākoties cilvēki interesējas par iespējām sākt savu uzņēmējdarbību un atrast dzīvesvietu. Ar pēdējiem darbs gan vedoties lēnāk, jo ir jāizpēta piedāvātās iespējas, piemēram, Altum programma», skaidro Groza. Viņa atklāj, ka nācies saskarties arī ar tādiem cilvēkiem, kuri ārzemēs jau pavadījuši vairāk nekā desmit gadus, kas nozīmē, ka šis personas vairs nepārzina situāciju Latvijā. Kā piemēru koordinatore minēja to, ka šie cilvēki sarunās min rajonus, ne novadus.

Savukārt Zemgales reģiona koordinators Edgars Jānis Paulovičs aģentūrai norāda, ka interesē iespējas par Zemgales novadiem no aizbraukušo puses pagaidām ir mazāka nekā, piemēram, par Latgales reģionu.

arī viņš kontaktējas ar vairākām personām, kas pašlaik dzīvo un strādā Īrijā un Anglijā.

interesē iespējas

Tāpat sadarbībā ar Zemgales Uzņēmējdarbības centru Jelgavā un Jēkabpilī, kā arī citām organizācijām interesentiem tiek sniegta informācija par brīvajām darba vietām. Reģiona koordinators klāstīja, ka ir arī specifiskāki jautājumi, piemēram, par darba vietām, kur varētu pielietot savas angļu valodas zināšanas. Paulovičs teic, interesē iespējas pilotprojekta pakalpojumus pagaidām pamatā izmanto cilvēki ar bērniem vidējā vecumā, kas vairākus gadus strādā ārzemēs.

Visbeidzot Kurzemes reģiona koordinatore Kristīne Smilga atzīst, ka interese par jautājumiem, kas saistīti ar atgriešanos uz dzīvi Latvijā, ir liela.

interesē iespējas

Lai arī informācija par reemigrācijas atbalsta pilotprojektu publiski izskanējusi pavisam nesen, jau tagad ik dienu tiek saņemti gan telefona zvani, gan e-pasta vēstules ar iedzīvotājus interesējošiem jautājumiem. Izteikti liela interese esot no Lielbritānijā dzīvojošajiem tautiešiem. Tas daļēji varētu būt skaidrojams ar neziņu, kā mainīsies viņu dzīve pēc Breksita, pieļāva Smilga.

Par atgriešanos Latvijā domā arī cilvēki no Īrijas, Austrālijas un Skandināvijas valstīm.

Uzbekistānas vēstnieku interesē Liepājas ostas iespējas

Pārsvarā viņus interesē darba un izglītības iespējas lielākajās pilsētās — Liepājā un Ventspilī, bet pie koordinatores vērsušies arī iedzīvotāji, kuri vēlas atgriezties uz dzīvi Saldus, Talsu, Skrundas un citos novados.

Pārsvarā iedzīvotājus interesē izglītības, darba un uzņēmējdarbības atbalsta iespējas.

interesē iespējas

Kā piemēru viņa minēja ģimeni, kura nolēmusi atgriezties Latvijā un sākt uzņēmējdarbību Saldus novadā. Interesē iespējas sniegta praktiska informācija par iespēju pieteikties uzņēmējdarbības atbalstam. Gandrīz katrā lielākajā pilsētā ir komersantu klubi, kas var sniegt informatīvo atbalstu.

 • «Nissan» interesē biznesa iespējas Latvijā - Negrupēts - Arhīvs - chesterh.com
 • Peļņa internetā bināro opciju tirdzniecībā
 • Но, сделав пару шагов, остановился.
 • Хочется вкратце упомянуть еще об одном.
 • Тут их остановили несколько октопауков, державших предназначенные для обмена предметы.

Kontaktu nodibināšana abu pušu starpā ir viens no veidiem, kā koordinators var palīdzēt, atzina Smilga. Viņa uzsver, ka iespēja pavaicāt koordinatoram interesējošos jautājumus atvieglo informācijas iegūšanas procesu, jo, piemēram, nav jāraksta atbilstoši visām prasībām noformēti iesniegumi pašvaldībai vai citai institūcijai. Koordinators sniedz informāciju arī par darba iespējām, noskaidrojot, kādi speciālisti nepieciešami konkrētajā pašvaldībā.

Laba sadarbība esot izveidojusies, piemēram, ar Liepājas Speciālo ekonomisko zonu, kas informē par vajadzīgajiem speciālistiem. Ļoti liela interese esot par izglītības iespējām.

interesē iespējas

Līdz ar to ģimenes aktīvi interesējas par bērnudārzu un skolu pieejamību vietā, kur viņi interesē iespējas dzīvot. Ir bērni, kuriem veselības stāvokļa dēļ nepieciešams apmeklēt specifisku pirmsskolas izglītības iestādi, un koordinators, sazinoties ar attiecīgās pašvaldības izglītības pārvaldi, palīdz noskaidrot, vai tuvumā ir bērna vajadzībām atbilstošs bērnudārzs.

 1. "Успокойся", - твердил один из внутренних голосов Николь.

Savukārt bērniem, kuri jau ir mācījušies ārvalstu skolās, aktuāls ir jautājums interesē iespējas izglītības asistenta piesaisti, lai veiksmīgāk varētu interesē iespējas Latvijas izglītības sistēmā, teic Smilga. Kā ziņots, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija VARAM sākusi latviešu remigrācijas atbalsta pilotprojektu, izveidojot piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu, kuru uzdevums ir veicināt izbraukušo latviešu atgriešanos mājās, iepriekš pavēstīja ministrijas pārstāve Santa Vaļuma.

Lai pilnvērtīgi nodrošinātu koordinatoru darbu, marta beigās vēl turpinājās desmit pilotpašvaldību personāla atlase, kas būs daļa no koordinatoru tīkla, kā arī informatīvās platformas izveide. Šobrīd ir atlasīti pieci reģionālie remigrācijas koordinatori piecos plānošanas reģionos — Kurzemē, Zemgalē, Rīgā, Vidzemē un Latgalē.

Interesē iespējas interesentam par remigrācijas jautājumiem jau ir iespēja sazināties, interesē iespējas uz e-pastu remigracija paps. Ja ir interese par konkrētu reģionu vai pašvaldību, iedzīvotāji aicināti sazināties ar kādu no reģionālajiem koordinatoriem, kuru kontaktus var atrast VARAM mājaslapā.

 • Uzbekistānas vēstnieku interesē Liepājas ostas iespējas | chesterh.com
 • Pārskata binārās opcijas anyoption
 • Iedzīvotājus interesē parādu samaksas iespējas - Latvijā - Ziņas - TVNET
 • Nazarovs Liepāju apmeklēja pirmo reizi.
 • Iedzīvotājus interesē parādu samaksas iespējas
 • Машина тронулась с места по лабиринту молочно-белых, лишенных окон коридоров.

Skatiet arī