Nulles variants

nulles variants
Kāds ir tā juridiskais un politiskais pamats? Endziņš: — Jāsāk ar to, ka padomju laikā diezgan pamatīgi tika mainīts iedzīvotāju nacionālais sastāvs Latvijā.

Nost ar «nulles variantu»! Mums nav jākavējas visas pasaules priekšā nākt klajā ar oficiālām garantijām, ka PSRS pilsoņiem un viņu pēctečiem, kas ieradušies Latvijā pēc kara, nav jābaidās par savu nākotni pēc Latvijas valstiskuma atjaunošanas.

nulles variants

Šo variantu atbalstījis arī premjerministrs Ivars Godmanis, taču aina radikāli mainījusies pēc Pildīt priekšvēlēšanu solījumus un pieņemt «nulles variantu» negribējās, savukārt apstākļu, lai pieņemtu ierobežotu variantu nebija, tādēļ arī vilka laiku. Vārdu sakot, novilka līdz pučam un PSRS sabrukumam.

nulles variants

Un, kad no Maskavas puses vairs nekas nedraudēja, tad Diezgan līdzīgās domās arī ir viens no bijušajiem LTF aktīvistiem un bijušais Latvijas Valsts universitātes Vēstures un nulles variants fakultātes dekāns Juris Rozenvalds, kurš uzskata, ka pēc Šādā situācijā tika atlaistas bremzes un notika pārmaiņas, kuru rezultātā daļa nulles variants politiskās elites nosprieda: «Kamdēļ gan mums iet kopā ar viņiem?

Mēs taču vieni paši varam! To uzzināt mums ļauj aptaujas rezultāti, ko Aptaujājot gandrīz 25 iedzīvotāju, bija noskaidrots, ka 68 procenti nelatviešu arī pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas vēlētos palikt te dzīvot, bet Latvijas pilsonību gribētu saņemt 54 procenti nelatviešu.

Jāpiezīmē gan, ka, saskaņā ar šīs aptaujas datiem, apmēram puse nelatviešu krietni labprātāk dzīvotu Padomju Savienībā, nevis neatkarīgā Latvijā. Nav brīnums, ka nekādas ļoti pozitīvas pārmaiņas nelatvieši, atšķirībā no visumā optimistiski noskaņotajiem latviešiem, no neatkarības negaidīja: 71 procents prognozēja, ka drīz sāksies bezdarbs, 62 procenti gaidīja nelatviešu diskrimināciju līdzīgi domāja nulles variants septiņi procenti latviešubet 56 procentus baidīja gaidāmās pārtikas sagādes problēmas.

nulles variants

Mūsdienu Latvijas vēstures seriāla jaunākās sērijas katru nedēļu lasāmas žurnālā ŽZL. Turpmāk vēl

Skatiet arī