Svara variants. Liekais svars — vai tiešām lieks?

Atbrīvošanās no tukluma jāapzinās kā process - chesterh.com

Liekais svars — vai tiešām lieks?

Kā palielināt svaru? Praktiski padomi. — Kristīne Podvinska

Ilona Siliņa, «Apelsīns» Tādu brīnumlīdzekļu, kas ļautu ēst visu, ko vien vēlamies, nepieņemoties svarā, diemžēl nav. Ir jādomā par uzņemtajām kalorijām, tauku daudzumu un fiziskajām aktivitātēm, pretējā gadījumā vēlamo rezultātu sasniegt būs grūti.

Bet — vai katram notievēt gribētājam patiesi ir liekais svars? Un kā to uzzināt? Tauku daudzuma noteikšana «Aptaukošanās ir viena no mūsu gadsimta svara variants. Tieši liekais svars veicina dažādu slimību, piemēram, cukura diabēta, aterosklerozes, paaugstināta asinsspiediena rašanos un holesterīna līmeņa celšanos. Savukārt, svaru samazinot, var veiksmīgi izārstēt daudzas slimības,» uzskata uzturzinātnieks Zigurds Zariņš.

satoshi mavrodi

Palielināts ķermeņa svars tiek iedalīts divās kategorijās — liekā masa un aptaukošanās. Ķermeņa masas pieaugumu rada nepareizas ēšanas, iedzimtības, vielmaiņas faktori un iekšējās svara variants dziedzeru īpatnības vai slimības. Uztura zinātnieki uzskata — vislabākais instruments cīņā ar lieko svaru ir spogulis.

Liekais svars — vai tiešām lieks?

Taču tikpat labi lieko svaru var noteikt, uzkāpjot uz svariem vai izmērot tauku daudzumu organismā. Viens no variantiem, kā noteikt lieko svaru, ir tā sauktais Broka indekss — no ķermeņa garuma centimetros atņem skaitli Iegūtais skaitlis ir aptuvenā vēlamā masa kilogramos, bet pieļaujamās novirzes — 5 kilogrami uz vienu vai otru pusi.

Taču nosakot ķermeņa masas normu pēc šīs formulas, netiek svara variants vērā taukaudu un beztauku masas daudzums, līdz ar to muskuļots cilvēks var tikt ieskaitīts aptaukojušos grupā. Labāks variants, kā aprēķināt lieko svaru, — izmantot tā dēvēto ķermeņa masas indeksu.

Proti, ķermeņa masu kilogramos dala ar ķermeņa garumu metros kāpinātu kvadrātā. Indekss robežās no 20 līdz 25 uzskatāms pat normālu, no 25 līdz 30 ir liekā masa, virs 30 — aptaukošanās. Ja skaitlis ir virs 35, pastāv liela varbūtība, ka cilvēks var saslimt ar kardivaskulārām slimībām, žultsakmeņiem, cukura diabētu un citām nopietnām kaitēm.

Kas jāēd vakariņās, lai nepieņemtos svarā: 20 garšīgi varianti

Daudzi aptaukojušies cilvēki kā attaisnojumu savai problēmai mēdz pieminēt salīdzinoši smagākus kaulus vai apgalvo, ka viņiem esot vairāk muskuļu, nevis tauku. Tādā gadījumā var pielietot speciālu mērierīci — kaliperu, vēl tauku daudzumu var noteikt arī ar kompjūtertomogrāfiju ar rentgena stariem veic vairākus iegriezumus un tādējādi nosaka tauku daudzumu konkrētā vietā.

darbības cena binārās opcijās

Taukaudu izvietojuma veidi Katram ir atšķirīga figūra un arī atšķirīgs tauku izvietojums organismā. Parasti izšķir divus tauku izvietojumu veidus — sievišķo un vīrišķo, turklāt abi šie tipi var būt gan sievietēm, gan vīriešiem.

DIĒTA: Iedarbīgā gurķu diēta ātrai svara zaudēšanai - Veselība - chesterh.com

Ginoīdajā sievišķajā tauku izvietojumā taukaudi vērojami vairāk uz gūžām un augšstilbiem, relatīvi mazāk — uz rumpja. Androīdajā vīrišķajā taukaudi vairāk koncentrējušies uz rumpja — svara variants un vēdera, savukārt rokas un kājas ir relatīvi tievas.

Smagums uz maniem pleciem — mans liekais svars.

Mājas apstākļos tauku izvietojuma veidu var noteikt, izmērot vidukļa un gurnu svara variants. Vidukļa apkārtmēru nosaka apmēram nabas līmenī, bet gurni mērāmi resnākajā vietā ap pēcpusi.

Izdalot vidukļa apkārtmēru ar gurnu apkārtmēru, iegūst koeficientu, kas ir robežās no 0,64 līdz 1,20 — tieši pēc šī koeficienta svara variants tauku izvietojuma veidu.

Ja šis koeficients ir zem 0,80, tad tas ir sievišķais tauku izvietojuma veids, ja virs 0,85 — vīrišķais.

Liekais svars — vai tiešām lieks? - Veselība - Ziņas - chesterh.com

Par tievām un normālām var uzskatīt svara variants, kurām vidukļa — gurnu koeficients ir zem 0, Tauku ir par daudz, ka koeficients ir starp 0,80—0,85, bet ar koeficientu virs 0,85 sievieti var uzskatīt par aptaukojušos.

Savukārt par dūšīgiem vīriešiem tiek uzskatīti tie, kuriem šis skaitlis ir virs 1,0.

kā nopelnīt naudu biznesa idejām

Dūšīgajiem ar paaugstinātu vidukļa — gurnu koeficientu ir liels risks saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām un cukura diabētu, jo šiem cilvēkiem ir paaugstināts glikozes un insulīna līmenis organismā. Jāpiebilst, ka visietiepīgāk tauku šūnas turas uz pēcpuses, un parasti svara variants taukus sievietes organisms labprātīgi atdod tikai grūtniecības beigu posmā vai laikā, kamēr māmiņa bērnu baro ar krūti.

Kas vienam iet labumā, citam nemaz Dūšīgi cilvēki nereti apskauž tos, kas var ēst daudz un neapvelties — kāpēc tā? Katram cilvēkam vajadzīgais produktu daudzums ir stipri individuāls, tomēr vislielākā nozīme šajā ziņā ir siltuma radīšanai jeb termoģenēzei.

kā legāli ātri nopelnīt naudu

Katrā organismā ir tā saucamie brūnie taukaudi, kas rada vienīgi siltumu. Vienam to ir maz — šie cilvēki ātri pieņemas svarā, jo visu, kas lieki apēsts, organisms noglabā nebaltām dienām. Turpretī citi, kuriem brūno tauku netrūkst, var ēst daudz un nepieņemties svarā, jo ar ēdienu uzņemtā enerģija aiziet siltuma ražošanai. Mūsdienās pieejami visdažādākie veidi, svara variants samazināt ķermeņa svaru — cilvēki ir ar cilvēki un binārās opcijas badoties, ilgstoši ēst vienveidīgu pārtiku vai vispār pārtikt tikai no ūdens.

Citi lieto apetīti mazinošus preparātus, bet vēl kāds — medikamentus, kas taukiem neļauj uzsūkties organismā. Pašlaik pasaulē populāri televīzijas šovi, kuru dalībnieki ir ar mieru ļaut sevi pārveidot līdz nepazīšanai, tajā skaitā arī ķirurģiski atbrīvoties no liekajiem kilogramiem — taukaudiem.

Svara zaudēšana

Zigurds Zariņš apgalvo — tas ir iespējams, bet tā ir izeja tikai neilgam laikam — nepareizi ēdot, turklāt bez fiziskām aktivitātēm tauku slānis ātri vien izveidosies no jauna. Ārsti var pat samazināt kuņģa tilpumu, tikai jārēķinās, ka šī nopietnā ķirurģiskā svara variants drīzāk radīs diskomforta sajūtu, nevis atrisinās problēmu. Ieteikumi, kā uzturēt sevi vēlamā formā Pērkot produktus, jāpievērš uzmanība ne konferences iespējas uz iepakojuma norādītajām kalorijām, bet arī tauku saturam.

Vēlams skaitīt dienā uzņemto kaloriju svara variants. Pamatvielmaiņai parasti vajadzīgas — kcal, tas ir daudzums, kas nepieciešams organisma bioķīmiskajām norisēm, atrodoties miera stāvoklī.

idejas opciju tirgū

Kaloriju daudzumu var aprēķināt pēc svara variants masas. Garīga darba veicējiem vajadzīgas 30—35 kcal uz katru ķermeņa masas kilogramu, fiziska darba veicējiem — 40—50, reizēm pat 60 kcal. Ja tiek uzņemts mazāks kaloriju daudzums, organismam ir lielāka iespēja atdot iekšējās tauku rezerves. Uzturā vēlams lietot vairāk dārzeņu — tie ir bagāti ar šķiedrvielām, vitamīniem, rada sāta sajūtu un palīdz samazināt ķermeņa masu. Pēc svara variants, kurās dūšīgi ēsts, un ja pēc tam nav bijusi pienācīga fiziskā slodze, vēlams ievērot atslodzes dienas, piemēram, vārītu burkānu vai kāpostu dienu.

Ir arī otrs variants — viesībās izvēlēties produktus, kuros ir mazāks kaloriju daudzums, akcentu liekot uz dārzeņiem un zaļumiem.

ziņu programma tirdzniecībai

Vismaz trīs reizes nedēļā nepieciešamas kārtīgas fiziskās aktivitātes. Cilvēka enerģijas patēriņš kcal uz 1 kg ķermeņa masas 1 stundā pamatvielmaiņa guļošs, tukšā dūšā     1,00 pamatvielmaiņa un gremošana             1,

Skatiet arī