Trīskāršas iespējas

Trīskārši negatīvs krūts vēzis — agresīvākais vēža tips: Kā to atklāt laikus un ārstēt? Par agresīvāko vēža tipu tiek uzskatīts trīskārši negatīvs krūts vēzis. Tā ārstēšanu valsts neapmaksā, un pacienti ir spiesti segt izdevumus no savas kabatas vai lūgt līdzcilvēku palīdzību.

Jaunākās diskusijas

Par to, kāpēc šis vēža veids visgrūtāk pakļaujas ārstēšanai un kas var palīdzēt to atklāt ātrāk, stāsta RAKUS Latvijas Onkoloģijas centra onkoloģe — ķīmijterapeite, LU asociētā profesore Alinta Hegmane. Kas atšķir dažādus krūts vēža tipus vienu no otra?

trīskāršas iespējas

Atšķirības starp dažādiem krūts vēža trīskāršas iespējas tiek noteiktas, veicot imūnhistoloģisko izmeklējumu. Biopsijas vai operācijas laikā paņemtais audu paraugs tiek nosūtīts uz laboratorisko izmeklēšanu.

Kas raksturo trīskārši negatīvu trīskāršas iespējas vēzi? Kopumā šis vēža tips ir agresīvāks nekā citi. Tas straujāk progresē, tam ir sliktāka izveseļošanās prognoze un augstāks recidīva risks.

trīskāršas iespējas

Tā kā trīskārši negatīvs krūts vēzis nesatur ne hormonreceptorus, ne HER2 receptorus, uz to nevar iedarboties nedz ar hormonterapiju, nedz mērķterapiju.

Tomēr jāpiebilst, ka ne visi trīskārši negatīvie krūts vēži ir vienādi.

Trīskāršās un divkāršās iemaksa akcija

Arī šī tipa ietvaros var būt audzēji, kas aug straujāk un audzēji, kam ir nedaudz labāka prognoze. Kas ietekmē to, cik strauji audzējs aug? To, cik ātri audzējs aug, nosaka divi galvenie faktori.

Veselība   Slimību apraksti Foto: Shutterstock.

Pirmkārt, tas atkarīgs no diferenciācijas pakāpes. Jo līdzīgāka vēža šūna ir veselajai šūnai, jo tā ir mazāk agresīvāka.

Tātad, jo vēzis ir labāk diferencēts 1. Otrs faktors, kas ietekmē vēža šūnu augšanu, ir proliferācijas indekss jeb tas, cik daudz olbaltumvielas Ki trīskāršas iespējas šūnā. Audzēji, kuriem Ki indekss ir augsts, ātrāk dalās un kļūst lielāki.

Cik izplatīts ir šis vēža tips? Atšķirībā no citiem vēža tipiem, kas biežāk tiek diagnosticēti sievietēm pēc 50 gadu vecuma, šo vēža tipu biežāk konstatē gados jaunām sievietēm.

Trīskārši negatīvs krūts vēzis – agresīvākais vēža tips: Kā to atklāt laikus un ārstēt?

Kāda nozīme trīskārši negatīva vēža gadījumā ir iedzimtībai? Pētījumi apliecina, ka lielākā daļa no ģenētiski pārmantotiem vēžiem ir tieši trīskārši negatīvi vēži.

trīskāršas iespējas

Ja sievietei ir informācija par to, ka vairākiem viņas ģimenes locekļiem līdz 50 gadu vecumam ir bijis konstatēts krūts vai olnīcu trīskāršas iespējas, būtu ieteicams veikt ģenētiskās analīzes, lai noteiktu trīskāršas iespējas viņai nav vēzi izraisošās gēnu mutācijas. Ja sieviete ir augsta riska grupā, viņai jau no agrāka vecuma būtu jāveic regulāra krūšu izmeklēšana, lai vēža attīstības gadījumā atklātu to pēc iespējas agrāk. Kāda ir Latvijā pieejamā ārstēšana trīskārši negatīvam krūts vēzim?

Kas atšķir dažādus krūts vēža tipus vienu no otra?

Ja trīskārši negatīvs krūts vēzis tiek atklāts pirmajā stadijā, kamēr tas ir mazāks par pieciem milimetriem, dažkārt pietiek tikai ar operāciju. Pārējos gadījumos operācijai seko ķīmijterapija.

trīskāršas iespējas

Bieži ārstēšana tiek uzsākta ar pirmsoperācijas ķīmijterapiju, tad seko operācija un, iespējams, staru terapija. Kādas izmaiņas būtu nepieciešamas trīskārši negatīvā krūts vēža ārstēšanā? Ja trīskārši negatīvs audzējs ir progresējis jeb metastazējis, jauna ārstēšanas iespēja ir imūnterapija kombinācijā ar ķīmijterapiju.

 • Vietnes naudas nopelnīšanai interneta pārskatos
 • Interneta ienākumi labi ienākumi
 • Kongress šogad tika rīkots Grieķijas pilsētā Saloniki.
 • Trīskāršās un divkāršās iemaksa akcija
 • Bināro opciju lietotņu veikals
 • Agresīvākais audzējs - trīskārši negatīvs krūts vēzis
 • Elēnai ir trīskārši negatīvs krūts vēzis, bet valsts neapmaksā ārstēšanu; lūdz sabiedrības palīdzību tautaruna.

Imūnterapija ir ārstēšanas metode, kas izmanto paša pacienta imūnsistēmu cīņai ar audzēja šūnām. Pētījumi rāda, trīskāršas iespējas dzīvildzes radītāji, ārstējot tikai ar ķīmijterapiju, ir vidēji 18 mēneši, bet, ārstējot ar imūnterapiju kombinācijā ar ķīmijterapiju, 25 mēneši [1].

Pieraksties jaunumiem e-pastā

Latvijā trīskārši negatīva, metastātiska vēža gadījumā imūnterapija pagaidām netiek kompensēta. Vai Latvijā ir daudz pacientu, kurām ir metastātisks, trīskārši negatīvs krūts vēzis un būtu nepieciešama imūnterapija?

Runa nav par simtiem, bet dažiem desmitiem sieviešu. Pirmkārt, šis nav izplatītākais krūts vēža tips. Otrkārt, ne visām pacientēm, kurām ir trīskārši negatīvs krūts vēzis, imūnterapija strādā, jo audzējs var nebūt jutīgs pret imūnterapiju.

To, vai imūnterapija varētu tikt nozīmēta, nosaka, veicot īpašas analīzes — PD-L1 testu. Ja Latvijā tiks pieņemts lēmums kompensēt trīskāršas iespējas trīskārši trīskāršas iespējas krūts vēža pacientēm, noteikti būtu jāparedz arī finansējums testēšanai, lai noteiktu PD — L1 ekspresiju.

Kas raksturo trīskārši negatīvu krūts vēzi?

Ja imūnterapija tiek nozīmēta mērķtiecīgi, tā var ievērojami palielināt dzīvildzi. Kaut arī mēs nevaram garantēt rezultātu, mēs varam darīt labāko, lai arī trīskārši negatīvā krūts vēža pacientēm  ar metastātisku krūts vēzi tiktu dota iespēja dzīvot.

 • Video akciju opcijas
 • Video stratēģijas binārām opcijām 60 sekundes
 • Комната, в которой она оставалась, чуть осветилась, и Синий Доктор все еще сидела возле .
 • chesterh.com Vārdnīcas - Latviešu—lietuviešu vārdnīca. trīskāršs
 • Nopelnīt naudu par bināro opciju video
 • Trīskārša uzvara, sertificējot kokus ārpus meža! - Jaunumi
 • Этот город вмещает более восемнадцати миллионов октопауков, если учесть все различные морфологические вариации, - говорил Орел.

Kampaņas "Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu! Rugo, Andreas Schneeweiss, Carlos H. Chui, Amreen Husain, Eric P. Winer, Sherene Loi, and Leisha A. Dalies ar šo rakstu.

Skatiet arī