Viļņošanās prognoze.

Māju viļņošanās pavasara plūdos: kas jāzina īpašniekiem, ja ēkas atrodas bīstamā vietā - DELFI

Kategorijas

Sūtīt e-pastā Kā norāda aptaujātie eksperti, cukura ražošana pēc Ieguvēji būšot lielie ražotāji, kamēr mazie paputēs, bet pircēji varēšot priecāties par cenas kritumu, taču tikai īslaicīgi, lētajam Eiropas cukuram aizplūstot uz pasaules tirgiem, vietā radot deficītu un cenas pieaugumu.

Kā prognozē Eiropas Komisija EKcukura cenas ES tuvākajos gados stabilizēsies un būs ap eiro par vienu tonnu, salīdzinājumā ar apmēram eiro par tonnu pasaules biržās. Ja ES biržās cenas patiešām turēsies šajā līmenī, gaidāma aptuveni tonnu liela cukura pārprodukcija.

The Complaint Room

Bet, ja pasaules biržu cenas tomēr pārsniegs Eiropas cenu, ES var izveidoties ikgadējs cukura deficīts 1,7 miljonu tonnu apmērā. Tā kā pēc tirgus liberalizācijas ražotāji Eiropā neierobežoti drīkstēs izvēlēties, kur tirgot cukuru, tas var novest pie pastiprināta eksporta, radot vietējā lētā cukura deficītu un attiecīgi - cenas pieaugumu.

viļņošanās prognoze

Tādēļ jau pagājušā gada nogalē izskanēja aicinājumi laikus rīkoties, piemēram, slēgt ilgtermiņa piegādes un nodrošināties ar cukura uzkrājumiem ilgākam laikam. Vai arī - apdomāt alternatīvas, piemēram, ražot saldinātājus uz kukurūzas bāzes.

  • Visas vietnes, lai nopelnītu naudu internetā
  • Apmaksātas bināro opciju tirdzniecības sistēmas
  • Kā prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs LVĢMCšogad pavasara pali ir cauri un ūdens līmeņi upēs ir zemi, tāpēc, visticamāk, tie lielu postu nenodarīs.
  • Latvijas Bankas ekonomiste Foto: Shutterstock Iepriekšējā sērijā jeb iekšzemes kopprodukta IKP ātrā novērtējuma publiskojumā pirms mēneša uzzinājām, ka Latvijas tautsaimniecība 2.
  • Māju viļņošanās pavasara plūdos: kas jāzina īpašniekiem, ja ēkas atrodas bīstamā vietā - DELFI
  • Stratēģijas par m1 binārām opcijām

ES cukura viļņošanās prognoze reformu sāka Valstīm, kurās ražoja cukuru, reforma piedāvāja slēgt rūpnīcas un atteikties no cukura kvotas pilnībā, pretī saņemot dāsnās kompensācijas, vai arī - turpināt ražošanu un konkurēt brīvajā tirgū, vai visbeidzot - pārprofilēties un cukura vietā no cukurbietēm ražot, piemēram, bioetanolu.

Latvijā darbojās trīs rūpnīcas - Jēkabpilī, Jelgavā un Liepājā. Jēkabpils fabrika reformas priekšvakarā gan jau bija bankrotējusi, bet abas pārējās izlēma pēc Iznākumā fabrikas Kaut arī lēmumu pārtraukt ražot cukuru pieņēma cukurfabrikas, arī zemnieki cietējos nepalika. Kopumā kompensācijās tika izmaksāti vairāk nekā 65,5 miljoni eiro, un vairums saimniecību veiksmīgi mainīja viļņošanās prognoze profilu, kādreizējos cukurbiešu laukus apsējot ar graudaugiem vai rapsi, kuru cenām tirgos bija tendence viļņošanās prognoze.

viļņošanās prognoze

Ja kāds investors Latvijā būvētu rūpnīcu un piedāvātu konkurētspējīgu biešu cenu zemniekiem, tad viņi bietes audzētu, jo zināšanas un viļņošanās prognoze ir saglabājušās. Taču patlaban rūpnīcu vairs nav, un, ja kāds to arī plāno būvēt, tad jābūt pārliecībai par tirgiem, kur produktu pārdot. Ja ideja par nozares atjaunošanu Latvijā atdzims, tad iniciatīva nenākšot no lauksaimniekiem, bet gan no investoriem pārstrādes procesā.

viļņošanās prognoze

Arī Lauku konsultāciju izglītības centra valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis atgādina, ka par cukura ražošanas pārtraukšanu izlēma paši nozares dalībnieki, līdz ar to, kopš nozare vairs nepastāv, nav bijis arī pieprasījuma veikt kādus ekonomiskos aprēķinus par to, cik izdevīga vai neizdevīga būtu cukura ražošana.

Viļņošanās prognoze Latvijā viļņošanās prognoze sektors vēlētos atsākt darbu pie nozares atjaunošanas, tas prasītu daudzus miljonus eiro vērtus ieguldījumus bez garantijas, ka gala produkts tiks saražots par konkurētspējīgām cenām. Latvijas graudu nozare ir veiksmīgi iekļāvusies globālajā tirgū, kas noticis gan pateicoties veiksmīgai kooperācijai, gan zināšanām, gan mērķtiecīgi veiktām investīcijām, līdz ar to cukura ražošanas vilciens ir aizgājis.

Skatiet arī