Emitenta iespējas.

Parāda vērtspapīri Parāda vērtspapīri Parāda vērtspapīrs apliecina emitenta parāda saistības pret šo vērtspapīru turētāju.
Tas ir aizdevums, par kuru tiek maksāti procenti. Parāda vērtspapīrus var emitēt valsts, pašvaldības, pārnacionālas organizācijas, kredītiestādes, komercsabiedrības. Parāda vērtspapīri var būt ar nodrošinājumu piemēram, nekustamais īpašums vai bez tā.
Parāda vērtspapīri
Aizdevuma līgumam var tikt pievienoti arī papildus nosacījumi. Parāda vērtspapīru iezīmes: Pamatsumma jeb nominālvērtība nominal, principal emitenta iespējas tiek ņemta par pamatu procentu maksājuma aprēķināšanai un parasti tiek atmaksāta beigu datumā.
Ivars Vīks \
Atsevišķos gadījumos var noteikt specifiskus pamatsummas atmaksas noteikumus. Dzēšanas termiņš maturity date — datums, kad emitents atmaksā pamatsummu. Ja visi maksājumi ir veikti, tad emitenta saistības pret parāda vērtspapīra turētāju izbeidzas šajā datumā.
Pēc dzēšanas termiņa vērtspapīrus iedala: — Īstermiņa — līdz 1 gadam; — Vidēja termiņa — 1 līdz 10 gadiem; — Ilgtermiņa — virs 10 gadiem. Kupona likme — procentu likme, ko emitents maksā parādzīmes turētājam. Šī likme var būt fiksēta vai peldoša.
Obligācija
Par īstermiņa parādzīmēm bieži netiek maksāts kupons, bet tās tiek emitētas un tirgotas ar diskontu starpība starp vērtspapīra nominālvērtību un vērtspapīra emitenta iespējas. Kupona izmaksas datumi — datumi, kad tiek veikti procentu emitenta iespējas, piemēram, divreiz gadā.
Atvasinātie parāda vērtspapīri — aizdevums, kura noteikumos ir iekļauti kādi speciāli nosacījumi. Piemēram, konvertējamās obligācijas, kuras noteiktā termiņā iespējams samainīt pret akcijām.
Iegādājoties parāda vērtspapīru, darījuma veikšanas brīdī klients fiksē ienesīguma likmi, kas ir atkarīga no pirkšanas cenas, kupona likmes un uzkrātā kupona, kas jāizmaksā iepriekšējam obligācijas turētājam obligācijas turētājs katru dienu uzkrāj fiksētu procentu ienākumu. Obligāciju likviditāte ir atkarīga no daudziem faktoriem, piemēram, kopējā emisijas apjoma, tirgus segmenta, bankas — emitenta un esošās tirgus situācijas.
Kredītrisku raksturo aizņēmēja kredītreitings.
Parādzīmes tiek turētas nošķirti no bankas pārējiem aktīviem, līdz ar to klients uzņemas cenu izmaiņas un emitenta risku, bet ne bankas turētāja risku. Citadele bankas Brokeru nodaļas speciālisti Emitenta iespējas sniegs nepieciešamo informāciju par ieguldījumu iespējām vērtspapīru tirgos. Uzzināt vairāk Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu tev ērtāku mājaslapas lietošanu, piedāvātu tev interesējošo saturu, pakalpojumus.
Sīkdatņu izmantošanai mums ir nepieciešama tava piekrišana, kuru tu vari atcelt jebkurā brīdī, mainot sīkdatņu iestatījumus. Plašāku informāciju par sīkdatnēm lasi šeit.